درحال بارگذاری ...
۱۳۹۳ پنج شنبه ۴ ارديبهشت [2014.04.24]
زمان انتشار : 1392/7/17 9:15 ق ظ زمان یافتن خبر: 1392/7/17 9:18 ق ظ
محل انتشار: فارس [اخبار مهم]

صبح امروز

هیئت رئیسه شورای شهرستان کهگیلویه انتخاب شدند

در جلسه ای با حضور فرماندار، اعضای هیئت رئیسه شورای شهرستان کهگیلویه انتخاب شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه صبح امروز در جلسه ای با حضور فرماندار؛ اعضای هیئت رئیسه شورای شهرستان کهگیلویه انتخاب شدند.
ابراهیم جعفری در این جلسه شوراها را از نمادهای مردم سالاری دینی در کشور دانست و اظهار داشت: شورا هم در قرآن کریم و هم در قانون اساسی جمهوری اسلامی دارای جایگاه رفیعی است.
فرماندار کهگیلویه با اشاره به آوردن چندین آیه در قرآن و اصولی از قانون اساسی مبنی بر جایگاه مهم شورا تصریح کرد: شوراها به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند و باید از این رأی اعتماد و فرصتی که مردم به اعضای شورا داده اند نهایت استفاده و بهره برداری لازم را در خدمت به مردم انجام دهند.
مقام ارشد اجرایی کهگیلویه اعتماد به انتخاب مردم را از طریق حل مشکلات و پیگیری امورات آنها دانست و افزود: اعضای شورا باید جو همدلی و وفاق در سطح روستاها و شهرها ایجاد کنند و از اعمالی که موجب کدورت و یا نارضایتی مردم شود پرهیز کنند.
به گفته جعفری دخالت در اختلافات ملکی و یا قضاوت و ممهور نمودن مدارک در این باره در حیطه کار اعضای شورا نباید قرار بگیرد و تنها برای سازش اقدام شود.
جعفری جمع بندی مشکلات شهرها و بخش های شهرستان و ارائه به فرماندار برای پیگیری را از وظایف شورای شهرستان برشمرد و با بیان اینکه اعضای شورای شهرستان راهکار مناسب برای حل مشکلات داشته باشند ابراز داشت: شورای شهرستان با تشکیل اتاق فکر و تعامل با همدیگر در ترفیع مشکلات شهرستان تلاش کنند.
فرماندار کهگیلویه، آگاهی کامل به قانون و پرهیز از تصویب مصوبات خلاف قانون را ضروری خواند و گفت: شورای شهرستان با حفظ شئونات اجتماعی و الگو بودن از جناح بازی و طایفه گرایی خودداری کنند.
روشنگری و اطلاع رسانی به مردم در چهارچوب قانون از دیگر وظایفی بود که جعفری مورد اشاره قرار داد و خواستار ایجاد ارتباط و داشتن تعامل با مدیران شهرستان و استان شد.
گفتنی ست در این نشست اعضای شورای شهرستان برای انتخاب اقبال اکبری به عنوان رئیس شورای شهرستان به توافق رسیدند.
هم چنین رهام تندپور نائب رئیس و محمد شریف صدوقی به عنوان منشی شورای شهرستان کهگیلویه معرفی شدند.
انتهای پیام/82016/ط30