درحال بارگذاری ...
۱۳۹۳ چهارشنبه ۳ ارديبهشت [2014.04.23]
زمان انتشار : 1391/2/30 5:03 ب ظ زمان یافتن خبر: 1391/2/30 5:13 ب ظ
محل انتشار: فارس [اخبار مهم]
مشاهده خبر در منبع نسخه چاپی نسخه چاپی  تعداد بازدید تعداد بازدید:   (103) 

معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران خبر داد

راه اندازی 115 مرکز درمانی پزشک خانواده در مازندران

خبرگزاری فارس: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: با اجرای طرح پزشک خانواده 115 مرکز درمانی این طرح در مازندران راه اندازی می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، محمدرضا میرزایی بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران به اجرای طرح پزشک خانواده در مازندران تاکید کرد و اظهار داشت: برنامه پزشک خانواده تاکید بر اجرایی شدن این طرح برای خانواده های شهری است.
وی با بیان اینکه پزشک خانواده در روستاها از سال 84 در سطح کشور انجام شد، تصریح کرد: در اجرای طرح پزشک خانواده پرونده سلامت تمام ایرانیان الکترونیکی می شود.
این مسئول به اصلاح نظام سطح بندی و ارجاع بیماران در کشور اشاره و یادآور شد: با اجرای طرح پزشک خانواده دسترسی مردم به خدمات بهداشتی و درمانی افزایش و شاخصه های سلامت نیز ارتقا می یابد.
میرزایی با اشاره به اینکه در سال جاری برنامه پزشک خانواده به تصویب هیئت دولت رسید، بیان داشت: برای اجرای دقیق طرح پزشک خانواده ستاد ملی در سطح کشور تشکیل و همه دانشگاه ها، استانداران، مسئولان بهداشت و رفاه در نشست مشترکی طرح پزشک خانواده شهری نیز اجرایی شد.
وی ادامه داد: با بهسازی مراکز درمانی شهرستان ها در اجرای طرح پزشک خانواده شهری هر 10 هزار نفر زیر نظر پزشک خانواده مجری قرار می گیرند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران به جمعیت یک میلیون و 150 هزار نفری شهری در مازندران اشاره کرد و گفت: برای جمعیت شهری مازندران نیازمند 115 مرکز مجری در پزشک خانواده است.
وی اضافه کرد: هر جمعیت شهری 2 هزار و 500 نفری یک پزشک رسمی و سه پزشک به صورت مطب خصوصی به عنوان پایگاه پزشک خانواده خدمات رسانی می کنند.
میرزایی با تاکید بر اینکه مردم در تمام مراجعه پزشکی باید به پزشک خانواده مراجعه کنند، بیان داشت: پزشک خانواده خدمات رایگان ارائه می دهد و سازمان های بیمه گر به عنوان شریک کاری دانشگاه علوم پزشکی محسوب می شوند.
وی از راه اندازی بیمه سلامت ایرانیان در کشور خبر داد و گفت: با اجرای طرح پزشک خانواده تمام سازمان های بیمه گر با عنوان بیمه ایرانیان خدمات رسانی می کنند.
این مسئول از طبابت بهترین پزشک ها در اجرای طرح پزشک خانواده اشاره کرد و یادآور شد: در برنامه پنجم توسعه کشور خدمات درمانی رایگان شده و حاذق ترین پزشک های عمومی با دانشگاه علوم پزشکی قرارداد منعقد می کنند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه دندان پزشکی در خدمات پزشک خانواده تعریف نشد، تصریح کرد: پزشکان مراکز پزشک خانواده از هشت صبح تا 12 ظهر و از چهار بعدازظهر تا هشت شب خدمات می دهند و در ساعات غیرکشیک پاسخگو و پیگیر روند بهبود بیماران هستند.
وی ادامه داد: مرکز شبانه روزی و اورژانس برای جمعیت زیر پوشش پزشک خانواده فراهم شده است.
میرزایی با بیان اینکه برای راه اندازی 115 مرکز درمانی پزشک خانواده نیازمند همین تعداد پزشک متخصص به عنوان رئیس مرکز هستیم، اذعان داشت: 400 پزشک عمومی برای پایگاه های پزشک خانواده با دانشگاه قرارداد منعقد می کنند.
انتهای پیام/ی20