درحال بارگذاری ...
۱۳۹۳ چهارشنبه ۳ ارديبهشت [2014.04.23]
زمان انتشار : 1391/11/9 10:41 ق ظ زمان یافتن خبر: 1391/11/9 10:41 ق ظ
محل انتشار: فارس [اخبار مهم]
مشاهده خبر در منبع نسخه چاپی نسخه چاپی  تعداد بازدید تعداد بازدید:   (485) 

در چهارمحال و بختیاری

زمان ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی اعلام شد

خبرگزاری فارس: رئیس اداره سنجش آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: دانش آموزان متقاضی ورود به مدارس استعدادهای درخشان از تاریخ پنجم اسفندماه تا 23 اسفندماه سال جاری می توانند برای ثبت نام اقدام کنند.

سعید خدابخشی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، اظهار داشت: از سال 88 برگزاری آزمون های ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی به استان واگذار شده است و تمامی مراحل از جمله ثبت نام، دریافت کارت ورود به جلسه و دریافت کارنامه در این استان انجام می پذیرد.
وی با اشاره به اینکه تعداد متقاضیان ورود به مدارس راهنمایی تیزهوشان و نمونه حدود 7 هزار نفر است، گفت: در مقطع دبیرستان نیز حدود 6 هزار نفر هر ساله در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه شرکت می کنند و که با توجه به طراز نمره آزمون و معدل کل دانش‎آموز و با توجه به ظرفیت مدارس، داوطلبان پذیرفته خواهند شد.
خدابخشی با اعلام زمان ثبت نام در مدارس استعدادهای درخشان، گفت: دانش آموزان از پنجم اسفندماه تا 23 اسفندماه سال جاری می توانند برای ثبت نام اقدام کنند.
رئیس اداره سنجش آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری ادامه داد: آزمون ورودی دبیرستان ها در تاریخ 19 اردیبهشت ماه سال 92 و مدارس راهنمایی در تاریخ بیستم اردیبهشت ماه سال 92 برگزار و نتایج نیز اواخر خردادماه سال آینده اعلام خواهد شد.
وی از پذیرش 810 دانش آموز در مدارس نمونه دولتی مقطع متوسط خبر داد و گفت: در مدارس تیزهوشان از مقطع ابتدایی به راهنمایی 120 نفر دختر و پسر و مدارس نمونه ابتدایی به راهنمایی 720 نفر، مدارس تیزهوشان راهنمایی به دبیرستان 260 نفر در هر دو جنس در شهرکرد و بروجن پذیرفته خواهند شد.
خدابخشی از افتتاح دبیرستان استعدادهای درخشان در شهرستان بروجن خبر داد و گفت: علاوه بر شهرستان شهرکرد برای نخستین بار در یکی دیگر از شهرستان ها نیز مرکز استعدادهای درخشان احداث خواهد شد که هدفش افزایش ظرفیت پذیرش است، چراکه تعداد نخبگان و استعدادهای درخشان علمی استان کم نیست.
وی از افزایش ظرفیت استعدادهای درخشان در این استان خبر داد و گفت: یکی از اهداف متعالی نظام آموزش و پرورش کشور کشف ظرفیت هایی است که می توانند در آینده به یکی از سرمایه های کشور تبدیل شده و با پرورش استعداد و افزایش توان علمی در راستای هرچه بهتر کردن فضای علمی کشور نقش بسزایی ایفا کنند، برهمین اساس افزایش ظرفیت در استان دقیقا منطبق با این هدف است.
انتهای پیام/68006/ی30