درحال بارگذاری ...
۱۳۹۳ جمعه ۵ ارديبهشت [2014.04.25]
زمان انتشار : 1392/2/14 1:21 ب ظ زمان یافتن خبر: 1392/2/14 1:23 ب ظ
محل انتشار: فارس [اخبار مهم]

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل:

نظام رتبه بندی معلم انگیزه ها را مضاعف می کند

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: نظام رتبه بندی نه تنها انگیزه و تلاش معلم را در عرصه تعلیم و تربیت افزون تر می کند بلکه سطح رفاه و معیشت معلم را نیز بهبود می بخشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل در این مراسم که ظهر امروز در سالن ولایت برگزار شد، اظهار داشت: در هفته معلم و در سراسر مناطق و نواحی استان اردبیل بیش از 400 معلم به صورت منطقه ای و شهرستانی تجلیل می شوند که در حد بضاعت سعی خواهیم کرد مقام و منزلت آنها را پاس بداریم.
احمد محمود زاده با یادآوری اینکه یک معلم نمونه کشوری از این استان، 18 معلم نمونه استانی در این مراسم تجلیل می شوند، عنوان کرد: در طول این هفته 400 معلم در جای جای استان اردبیل مورد تکریم و تجلیل قرار می گیرند.
وی ادامه داد: بر اساس شیوه نامه ابلاغی از وزارت آموزش و پرورش ما بر اساس شاخص ارزشی، مهارتی و مشارکت دانش آموزان پرونده 4 هزار معلم را که در بخشنامه ها به عنوان معلم نمونه مورد ارزیابی قرار گرفته اند مشارکت کننده داشتیم که از بین این 4 هزار نفر 400 نفر با توجه به شاخص ها و ارزیابی های صورت گرفته منتخب شده و در این هفته تجلیل می شوند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل ابراز داشت: البته به اعتقاد ما تمام فرهنگیان با انگیزه، شریف و دارای جایگاه متعالی نمونه هستند که ما از بین نمونه ها معلم نمونه را انتخاب کردیم.
رتبه بندی معلم انگیزه ها را مضاعف می کند
محمود زاده در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز خرسندی از ابلاغ سیاست های کلی تحول نظام آموزش و پرورش از سوی مقام معظم رهبری به سران سه قوه و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: به جهت اهمیت موضوع و کارهای اجرایی که در سال های اخیر انجام شده پیش بینی می کنیم تا فرایند اجرای کامل سند به تدریج و در چند سال آینده به صورت کامل صورت گیرد.
این مسئول یادآور شد: ریل گذاری مورد نظر برای عملیاتی شدن این سند در قالب شاخص ها و مجموعه های مختلف انجام می شود و آنچه که بیشتر مدنظر و ملاک کار است ایجاد تحول در بنیان آموزش و پرورش است که در سال های اخیر مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز بوده است.
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل افزود: در بند سوم از بندهای سیزده گانه این سند که دارای بیشترین زیر مجموعه می باشد به بهسازی و اعتلای منابع نیروی انسانی و تحول و بهبود وضعیت در این مجموعه تاکید شده به طوری که جایگاه و منزلت معلم نیز در محورهای هفت گانه بیشتر مدنظر و ملاک کار بوده است.
محمود زاده تاکید کرد: نظام رتبه بندی نه تنها انگیزه و تلاش معلم را در عرصه تعلیم و تربیت افزون تر می کند بلکه سطح رفاه و معیشت معلم را نیز بهبود می بخشد.
به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، وی در پایان سخنان خود با این توصیف که معلم کارمند نیست بلکه پژوهشگر، استادکار و فناور است، گفت: این نگرش و دیدگاه باید جایگزین دیدگاه های سابق در نگاه به معلم شود چرا که چنین نگاهی می تواند تحول اساسی را زمینه ساز شود.
انتهای پیام/62001/ط30